Klubi italian për të cilin nuk keni dëgjuar kurrë prezantoi Ronaldon: Na premtoni se do ta mendoni

Klubi italian SSD Portici 1906 prezantoi sot Cristiano Ronaldon si përforcimin më të fundit dhe kështu edhe për pak orë u bë i njohur në mediat botërore.

Ronaldo është ende në kërkim të një klubi pas ndërprerjes së kontratës me Manchester United. Në pritje të zyrtarizimit të transferimit të tij te Al Nassr saudit, në një klub italian vendosën të bëjnë shaka me këtë histori.

Kështu, skuadra e ligës së katërt nga provinca mbretërore e Portici vendosi ta prezantojë futbollistin portugez si përforcimin më të fundit dhe një dhuratë për tifozët për festat e Vitit të Ri.

Natyrisht, ishte një shaka që synonte promovimin e klubit, e cila në fund funksionoi sepse historia u raportua nga të gjitha mediat e njohura italiane.

“Mirë se erdhe Cristiano Ronaldo. Kjo është ‘bomba’ jonë për fundvit. Është arritur një marrëveshje mes Portici dhe Cristiano Ronaldos, të cilët do të veshin fanellën tonë pas largimit nga Manchester United. Cristiano, na premto se të paktën do ta mendosh atë”, thuhet në deklaratën e Portici.
Meqë ra fjala, ky klub luan në nivelin e katërt të futbollit italian dhe është në prag të rënies në një nivel edhe më të ulët, pasi largohet për pushimin dimëror në vendin e 19-të.

Portiçianët duket se nuk e pëlqejnë futbollin, por për këtë arsye ata kanë një sens humori të pastër dhe dinë të bëjnë emër në rrjetet sociale.

Kategoritë
Sport