Klubi që garoi vjet në Premier League tenton portierin e Kosovës

Arijanet Muric është ende nën kontratë me Manchester City, që së fundmi e ka huazuar te Adana Demirspor në Turqi.

Me paraqitjet e bëra në Superligën turke, portieri i Kosovës ka tërhequr vëmendjen e Burnley, që vjet garoi në Premier League.

David Ornstein shkruan se klubi anglez ka shprehur interesim për portierin Muric dhe ka nisur bisedimet me Cityn.

Kategoritë
Sport