Kolinda Grabar-Kitarović ka ndjekur ndeshjen e fundit të Kroacisë në Botëror në një edicion elegant.

Ish-presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarović ka zgjedhur edicionin më elegant deri më tani për paraqitjen e fundit të ekipit të saj të futbollit në Botërorin e Katarit.

Grabar-Kitarović është fotografuar në tribunat e Khalifa International Stadium dhe tërhoqi vëmendjen me kombinimin e saj elegant.
Teksa ka zgjedhur veshjet e fansave për ndeshjet e mëparshme të zjarrta, këtë herë është shfaqur me një fustan elegant të bardhë deri tek gjuri.

Bashkë me fustanin ajo kishte veshur edhe pantallona të shkurtra ngjyrë bezhë, ndërsa rreth qafës kishte lidhur një shall me kuadrate dalluese kuq e bardhë.

“Edhe një herë, por këtë herë më e fortë! E gjithë bota i njeh tifozët tanë. E gjithë bota tani po shikon dhe shikon për të parë se si luajnë kroatët”, tha ajo në Instagram me një foto nga stadiumi.

Ish-presidentja kroate tërhoqi vëmendjen edhe me paraqitjen e saj në një sfilatë në Katar mbrëmjen e djeshme, e cila me figurën e saj të hollë dhe kombinimin e modës ka marrë një sërë komplimente.

Që nga fillimi i kampionatit, Grabar-Kitarović ishte ndër fansat më të zjarrtë të fqinjëve të saj dhe shumë njerëz e njohën atë për kombinimet e saj mahnitëse të modës – nga kostumet popullore deri tek edicioni i fundit elegant.

Kategoritë
Sport