Kolinda mbështeti Kroacinë kundër Francës dhe tifozët e përshëndetën me entuziazëm

Ish-presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç, ka ndjekur drejtpërdrejt ndeshjen mes Francës dhe Kroacisë, ndërsa në rrjetet sociale është mburrur me foto nga stadiumi.

“Paç fat Kroaci! Mirëmbrëma Francë! Gëzohem që të shoh sërish. Faleminderit të gjithë fansave që më kanë pritur kaq ngrohtë!”, shkruan Kolinda në njoftim.

Kolinda, e cila njihet si mbështetëse e flaktë e kombëtares kroate, është komplimentuar nga shumë fansa.
“Urime të mëdha për Kolindën tonë të bukur. Gjithmonë me Zjarrfikësit tuaj”, “Faleminderit që na mbështetni djemtë tanë. Më vjen mirë që ju shoh, keni qenë gjithmonë me ne dhe Kroacinë tonë. Një shembull për shumë njerëz”, “Mbretëresha jonë, na sill Lumturia”, “Bravo bukuroshja Kolinda jonë”, Presidentja, gruaja, nëna, mbretëresha jonë, “E bukur, më e bukur, ideale”, janë vetëm disa nga komentet që i kanë dërguar fansat në Facebook.

Meqë ra fjala, Kolinda “u bë e famshme” në Botërorin e Rusisë 2018, kur ishte një mbështetëse e pasionuar nga tribuna e Kroacisë dhe shpeshherë dinte t’i uronte lojtarët në dhomat e zhveshjes pas ndeshjes. Ardhja e saj në stadium tërhoqi vëmendjen e pothuajse të gjitha mediave botërore.

Kategoritë
LajmeRajoni