Koloneli rus 44 vjeçar, vritet në një atentat misterioz në zyrën e tij

Një komandant rus i përfshirë ngushtë në përpjekjet luftarake të Vladimir Putin është gjetur i vrarë me armë zjarri në zyrën e tij.

Koloneli Vadim Bojko, 44 ​​vjeç, i cili kishte qenë i përfshirë në fushatën e mobilizimit, thuhet se kishte “plagosje të shumta nga plumbat”.

Ai ishte nënkryetar i shkollës prestigjioze Makarov të Paqësorit të Lartë Detar në Vladivostok.

Sipas raportimeve ai shkoi në punë, hyri në zyrën e tij dhe menjëherë pas kësaj u dëgjuan pesë të shtëna.

Raportimet ruse fillimisht thanë se ishte “vetëvrasje” dhe ai është figura më e fundit e lartë që vdiq në rrethana misterioze.

Mijëra rusë të patrajnuar thirren të luftojnë nga Mad Vlad në një përpjekje të dëshpëruar për të mbështetur luftën e tij të dështuar në Ukrainë .

Kategoritë
BotaLajme