Konfirmohet arrestimi i Ballist Morinës, ky është shkaku

Superfansi i Kombëtares Shqiptare i cili mbahet mend për dronin në mes të Beogradit është arrestuar paraditen e sotme në Kukës, sipas burimeve të uniformave blu.

Sipas burimeve të ABC gjithashtu mësohet se  Ismail Morina është vënë praga pasi kishte një urdhër arresti dhe me vendim të Gjykatës së Durrësit ishte arrestuar me 5 muaj e 12 ditë burg për armë mbajtje pa leje.

Lajmin për arrestimin e tij filloi të qarkullonte rreth një orë më parë, pasi faqia e zyrtare e Ismail Morinës në “facebook” kishte shpërndarë njoftimin për ndalimin e tij.

Kategoritë
LajmeRajoni