“Kosova është Serbi”, huliganët serbë rrihen nga tifozët suedezë

Tifozët serbë janë përplasur mbrëmjen e djeshme me tifozerinë suedeze, për shkak të thirrjeve raciste që bënë në drejtim të Kosovës.

“Kosova është Serbi”, kaq ka mjaftuar që tifozët suedezë të rrahin “miqtë” e ardhur nga Serbia.

https://www.instagram.com/reel/CenXXrsjteX/?utm_source=ig_embed&ig_rid=529d0b8c-d10d-4ae3-b7ca-db32b7240c21

Menjëherë kanë ndërhyrë forcat e sigurisë të cilat kanë qetësuar situatën mes dy tifozerive.

Kjo nuk është hera e parë që huliganët serbë bëjnë thirrje kundër Kosovës, si dhe të përplasen me tifozët be skuadrave kundërshtare.

Kategoritë
Sport