Kriza në qeverinë gjermane për shkak të ndalimit të makinave me motor benzinë ​​dhe naftë

Një mosmarrëveshje mbi masat e mbrojtjes së klimës kërcënon të copëtojë aleancën qeverisëse tre-partiake të Gjermanisë, pasi Partia e Gjelbër akuzoi partnerët e saj të koalicionit liberal për lojën e reputacionit të vendit duke bllokuar heqjen e motorëve me djegie të brendshme në makina në të gjithë BE-në.

“Nuk mund të kesh një koalicion progresiv ku vetëm një parti është në krye të progresit dhe të tjerat po përpiqen të ndalojnë përparimin,” tha Zëvendës Kancelari dhe Ministri i Ekonomisë Robert Habeck në një takim të grupit parlamentar të të Gjelbërve në Weimar të martën.

Opozita e minutës së fundit nga Partia Demokratike e Lirë (FDP) pro-biznesit ndaj planeve të BE-së për të ndaluar shitjen e makinave të reja me motorë me djegie të brendshme nga viti 2035, të cilën udhëheqësit evropianë shpresojnë ta zgjidhin në një samit në Bruksel të enjten dhe të premten, ka dëmtuar. Gjermania po qëndron në bllok. , tha Habeck. “Ne humbasim diskutimet, marrim shumë pak mbështetje për projektet tona.”

Rishikimi i papritur nga liberalët gjermanë ka shkaktuar zhgënjim jo vetëm midis partnerëve të tyre të koalicionit, por edhe në kryeqytetet e tjera evropiane, ku ekziston frika se ekonomia më e madhe e kontinentit, në kundërshtim me marrëveshjet e arritura më parë, do të inkurajojë vendet e tjera të veprojnë në një mënyrë të ngjashme të çrregullt. mënyrë.

Politikanët e FDP-së argumentojnë se një ndërprerje në formën e tij aktuale rrezikon të shkatërrojë industritë prodhuese gjermane që në të ardhmen mund të ofrojnë karburante të qëndrueshme neutrale ndaj klimës si një alternativë ndaj automjeteve elektrike vetëm me bateri.

“Ne në Gjermani zotërojmë teknologjinë e motorit me djegie të brendshme më mirë se kushdo tjetër në botë,” tha ministri i Transportit i FDP Volker Wissing në televizionin gjerman të mërkurën në mbrëmje. “Dhe ka kuptim ta mbajmë këtë teknologji në duart tona ndërsa disa pyetje në lidhje me lëvizshmërinë neutrale ndaj klimës mbeten pa përgjigje.”

Në kompromisin e propozuar, Komisioni Evropian thuhet se ka propozuar kritere për një kategori të re automjetesh me karburant neutral ndaj CO2 që mund të mbeten në rrugët evropiane pas vitit 2035. Ministria e transportit e Wissing ende nuk i është përgjigjur zyrtarisht propozimit.

Për habinë e anëtarëve të saj, Partia e Gjelbër e Gjermanisë ka mbetur relativisht e rezervuar në debatin e motorëve me djegie të brendshme – deri në këtë javë, kur ndërhyrja e Habeck ngriti temperaturën në Berlin.

Në një intervistë televizive të martën në mbrëmje, Ministri për Çështjet Ekonomike dhe Veprimin Klimatik akuzoi gjithashtu FDP-në dhe partnerin e saj të lartë të koalicionit, Partinë Socialdemokrate (SPD) të kancelarit Olaf Scholz, për publikimin e qëllimshëm të një projektligji të hershëm që ndalon ngrohësit e rinj me lëndë djegëse fosile. nga viti 2025. .. vjet.

Në marrëveshjen e koalicionit në dhjetor 2021, të tre palët ranë dakord për ndalimin e instalimit të sistemeve të reja të ngrohjes me lëndë djegëse fosile nga viti 2024, dhe në të ardhmen lejohen vetëm pajisjet që punojnë me 65 për qind energji të rinovueshme. Meqenëse lufta në Ukrainë solli një kolaps në furnizimet me gaz, ky synim ishte që të çohej përpara, në fillim të vitit 2024.

Habeck tha se projektligji u zbulua “për të minuar besimin brenda qeverisë”, gjë që e bëri atë të vinte në dyshim vullnetin e palëve të tjera për të arritur një kompromis në një takim të planifikuar për këtë të dielë.

Si FDP ashtu edhe të Gjelbrit po luftojnë në sondazhe dhe partia mjedisore aktualisht është afërsisht 15 për qind më e keqe se sa në zgjedhjet federale në shtator 2021. Liberalët, ndërkohë, po qëndrojnë pak mbi pragun prej 5 për qind për parlamentin dhe kanë humbur votat në një sërë zgjedhjesh rajonale dhe kombëtare.

Kategoritë
BotaLajme