Kroacia do të ndërrojë fanellën kundër Argjentinës për herë të parë në Kupën e Botës në Katar

Për herë të parë në Botërorin e sivjetmë në Katar, lojtarët kroatë do të luajnë me fanellat rezervë, të njëjtat me të cilat mundën Argjentinën 3:0 në Botërorin e Rusisë katër vjet më parë.

Në pesë ndeshjet e para që kroatët zhvilluan në Katar, skuadra e Daliqit luajti me fanella me “kubikët” e njohur, por nuk do të jetë kështu në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Argjentinës dhe këtë herë do të luajë me blu-blu. .

Argjentina do të jetë mikpritëse nominale në ndeshjen e sipërpërmendur, ndaj do të luajë me fanellat e saj të parë dhe të njohur bardheblu dhe për të dalluar qartë lojtarët në fushë, kroatët janë të detyruar të luajnë në Katar për hera e parë në një kombinim rezervë.

Është interesante se Argjentina me bardheblu dhe Kroacia me bardhezi luajtën një ndeshje në Kupën e Botës në Rusi katër vjet më parë, dhe më pas Flames mposhtën Gauchos në fazën e grupeve me rezultatin 3:0 dhe njoftuan marshimin e tyre në finalet.

Kujtojmë se ndeshja mes Argjentinës dhe Kroacisë do të luhet të martën me fillim nga ora 20:00. Maroku dhe Franca takohen në gjysmëfinalen e dytë, ndërsa finalja është caktuar të dielën. Ndeshja për vendin e tretë do të luhet të shtunën.

Kategoritë
Sport