Kroatët bëjnë hajgare me Serbinë: Ky është momenti kur ata ishin më afër medaljes

Kroatët vazhduan të bëjnë shaka për Serbinë pasi ekipi i saj kombëtar i futbollit u kthye në shtëpi pas fazës së grupeve.

Përkatësisht, një aeroplan me futbollistë kroatë është regjistruar në radar në momentin kur ka qenë duke fluturuar mbi Beograd.
“Serbët nuk janë kurrë më afër medaljes”, kanë shkruar ata në foton e cila u bë hit në Facebook.

Kujtojmë se presidenti serb Aleksandar Vuçiq ditë më parë tha se do të mbështesë Marokun në ndeshjen për vendin e tretë.

“Këta janë vëllezërit tanë të vërtetë që kurrë nuk do ta njohin Kosovën e pavarur. Ata e kanë problem me Saharën perëndimore, tani do më thoni që i gjithë Novi Pazari bën brohoritje për Marokun dhe unë them që nuk do të bëj tifo për ta sepse Ata janë muslimanë? Epo, ata janë vëllezërit tanë, miqtë tanë”, tha ai.

Ai shtoi se nuk e ka përkrahur Kroacinë as në gjysmëfinale.

“Unë i respektoj të gjithë. Shkoni në Kroaci në det, unë nuk do. Bëj brohoritje për Kroacinë, ju jeni kaq shumë, 11, 12 për qind, nuk do. Ju përgëzoj për suksesin tuaj të jashtëzakonshëm. Bëra tifo edhe për Argjentina në gjysmëfinale dhe për të gjithë të tjerët shumë i sinqertë. Kështu do të jetë edhe në të ardhmen dhe askush nuk do të më ndalojë dhe do të flas gjithmonë lirshëm”, tha ai.

Kategoritë
LajmeRajoni