Kurti takohet me ambasadorin Minxhozi, çka diskutuan ata

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot e ka pritur në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Në njoftimin e ZKM-së thuhet se në qendër të takimit ishin përgatitjet për shënimin e 110 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

“Në takim u theksua bashkëpunimi gjithnjë e në rritje ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës. Duke biseduar për statusin dhe nivelin e zbatueshmërisë së marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjet e përbashkëta të dy qeverive, u potencua se këto marrëveshje kanë hapur kapituj të ri pozitiv të afrimit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë”, thuhet në njoftim.

Kategoritë
LajmeVendi