Kush është modelja 14 vite më e re që joshi Ronaldon

Futbollisti legjendar brazilian Ronaldo Luis Nazario de Lima i propozoi të dashurës së tij 14-vjeçare – modeles Celina Locks – gjatë një pushimi në Karaibe. Ndonëse është në një lidhje me një futbollist të njohur, ajo nuk di shumë për të.

Celina e fsheh goxha jetën e saj private, por si profesioniste vështirë se i mungon. Ajo filloi karrierën e saj si modele dhe brenda pak muajsh po përgatitej për pasarela në disa prej sfilatave më të mëdha botërore.

Më vonë ajo filloi të punonte me marka të mëdha si Vogue, Cosmopolitan dhe Dior dhe ishte e rregullt në kopertinat e revistave dhe tabelat.
Ajo mori pjesë në sfilatën e modës Women Secret në Madrid, Spanjë në nëntor 2017 dhe ishte në sfilatën Blow Models. Ajo është gjithashtu një yll i Instagramit, ku publikon përmbajtje të ndryshme, dhe ndiqet nga 300 mijë ndjekës.

Së fundmi, bukuroshja braziliane filloi rrugëtimin e saj sipërmarrës duke lançuar një markë për kujdesin e flokëve të quajtur Celina Locks Beauty, e cila shet qindra mijëra produkte në mbarë botën çdo vit.

Ronaldo ka shtatë vite që takohet me brazilianin Celina. Në mars të vitit të kaluar, Celina mashtroi publikun duke besuar se ishte shtatzënë me fëmijën e pestë të burrit të saj të ardhshëm.

Ajo ka postuar një selfie me duart në bark dhe ka shkruar: “Fillon një fazë e re e jetës sime dhe bashkë me të një përgjegjësi e madhe”.

Më vonë ajo zbuloi se ‘bebja’ e saj e re ishte në fakt një parfum që ajo kishte lançuar si pjesë e një sërë produktesh bukurie. Ronaldo dhe Celina ende nuk kanë bërë të ditur se ku dhe kur do të martohen.

 

Kategoritë
Të ndryshme