Lajçak-Bislimit: Na duhet zgjidhje urgjente për targat, dhuna apo eskalimi të papranueshme

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ka njoftuar për takimin që ka pasur me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimin e me të cilin kanë diskutuar për krizën aktuale të raporteve në mes të Kosovës dhe Serbisë 

Lajçak ka theksuar se në takim në mënyrë specifike kanë diskutuar për targat dhe sipas sllovakut duhet urgjentisht të gjendet një zgjidhje për të siguruar stabilitet dhe siguri në terren.

“Çfarëdo eskalimi apo dhunë është e papranueshme”, ka shkruar Lajçak.

Kategoritë
LajmeVendi