Lajçakun e pret në takim ministri turk Çavusoglu, flasin për dialogun Kosovë-Serb

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak është pritur në takim nga ministri i jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu.

Lajcak e ka falënderuar kryediplomatin turk për mikpritjen dhe përkrahjen për punën e tij në dialog.

“Faleminderit Mevlu Cavusoglu për mikpritjen turke, përkrahjen për punën time dhe diskutimet e rëndësishme për Ballkanin Perëndimor, në veçanti për dialogun”, ka shkruar Lajcak.

Kategoritë
BotaLajme