Laporta: Gjermanët po komentojnë financat e Barçës? Ata duhet të shikojnë llogarinë e tyre bankare

SHUMË pyesin veten se si Barcelona arrin të sjellë lojtarë në merkaton e verës pavarësisht problemeve financiare, dhe të njëjtën pyetje e bëri presidenti i Barçës, Joan Laporta në një podcast. Prezantuesi përmendi komentet nga Gjermania, më saktë nga Bayerni, lidershipi i të cilit nuk ishte i qartë se Barcelona ka 50 milionë (45 + pesë milionë bonus) për Robert Lewandowski.

“Komente nga Gjermania? Unë thjesht do t’u them atyre se duhet të shikojnë llogarinë e tyre bankare, ata sapo kanë marrë para të rëndësishme për Lewandowski. Ata po shtrembërojnë realitetin,” u përgjigj Laporta dhe më pas shtoi:

“Ata nuk e kanë përcaktuar saktë forcën e Barçës. Për ata që janë të habitur, u them se jemi zgjuar. Jemi kthyer në treg. Pesha, forca dhe vlera e një klubi me më shumë se 122 vjet histori është e fortë. Le të qetësohen, ne mund t’i befasojmë edhe më shumë.”

Transferet e ardhshme të Barcelonës këtë verë:
Raphinha (Leeds) – 58 milionë euro
Jules Kounde (Sevilla) – 50 milionë euro
Robert Lewandowski (Bayern Munich) – 45 milionë euro
Franck Kessie (Milan) – i lirë
Andreas Christensen (Chelsea) – i lirë

Kategoritë
Sport