Lëkundje tërmeti në Greqi, sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në një zonë detare në veri të Kretës.

Epiqendra e tërmetit ndodhet 44 kilometra në veri të Heraklionit, ndërsa thellësia fokale ka qenë 10 kilometra.

Tërmeti është ndjerë në disa zona të Kretës.

Kategoritë
BotaLajme