Lewandowski shpjegon lotët pasi shënoi golin kundër Arabisë Saudite

Sulmuesi dhe kapiteni i kombëtares polake Robert Lewandowski, pas një goli ndaj skuadrës së Arabisë Saudite, nuk i ka mbajtur dot lotët, duke festuar golin e shënuar.

Sulmuesi foli për emocionet pas fitores.

“Është e vështirë të përshkruash se çfarë emocionesh kam përjetuar gjatë interpretimit të himnit polak para ndeshjes. Pasi shënuan topin, ata shpërthyen. Ëndrrat e mia të fëmijërisë u realizuan, goli ishte i rëndësishëm për ekipin”, tha sulmuesi polak për TASS.

Goli i shënuar ndaj sauditëve ishte i pari për Lewandowski në Kampionatin Botëror në karrierën e tij profesionale. Dhe goli ishte i 77-ti për të në fanellën e kombëtares polake.

Kujtojmë se sonte kombëtarja e Polonisë mundi Arabinë Saudite në Grupin C 2:0. Golat e shënuar nga Piotr Zielinski dhe Robert Lewandowski. Tani polakët kryesojnë grupin me katër pikë para ndeshjes mes Argjentinës dhe Meksikës.

Kategoritë
Sport