Lirohet shoferi i kamionit që goditi minibusin e Ibrahim Tatlises

Shoferi, i cili përdori kamionin në të cilin u përplas minibusi i tij në aksidentin ku mbeti i plagosur i famshmi  İbrahim Tatlıses, i cili u konstatua se ishte i dehur, u la i lirë pasi Tatlıses nuk u ankua.

Këngëtari i njohur turk İbrahim Tatlıses i mbijetoi një aksidenti të madh në Muğla më 25 gusht.

Në lagjen e Bodrumit, kamioni i drejtuar nga Gültekin Gülsoy, duke shkuar në drejtim të Ortakentit, doli jashtë kontrollit në rrugën e rrëshqitshme nga shiu dhe u hodh.

Kamioni që kalonte në korsinë e kundërt u përplas me minibusin e drejtuar nga Uğur Yılmaz, duke përfshirë edhe İbrahim Tatlıses.

Ndërkohë që me përpjekjet e qytetarëve janë shuar automjetet që kanë marrë flakë pas aksidentit, këngëtari i njohur turk është shpëtuar nga vendi ku ka mbetur i bllokuar si pasojë e përpjekjeve të gjata.

Tatlıses, i cili kishte fraktura në këmbë, u dërgua në spital.

Kategoritë
BotaLajme