Lista Serbe nervozohet me sanksionet ndaj Radojcicit, shpall ‘armike’ Britaninë

Gjatë ditë së sotme u njoftua se Mbretëria e Bashkuar ka sanksionuar dy kriminelët serbë që operonin në veriun e Kosovës, Zvonko Veselinoviq dhe Milan Radojiçiq.

Përveç tyre, Mbretëria e Bashkuar ka sanksionuar gjithashtu edhe Slobodan Tesic dhe Vladimir Plahotniuc, të cilët akuzohen për disa vepra të ndryshme penale.

Ndaj kësaj, kanë reaguar nga Lista Serbe, nga ku Mbretëria e Bashkuar është cilësuar si armike e Serbisë.

Kategoritë
LajmeRajoni