Liverpool po humbet durimin me Salah, kanë vendosur çmimin për të cilin do ta shesin atë

Sipas mediave angleze, Në rast të një oferte të mirë Liverpooli është gati të shesë Mohamed Salah këtë verë dhe ekipi tashmë kanë vendosur edhe çmimin për lojtarin e tyre më të mirë.

Pavarësisht se tashmë ka humbur Sadi Mane, i cili u transferua te Bayerni, klubi anglez është i hapur edhe për transferimin e futbollistit egjiptian, të cilit kontrata i skadon në fund të sezonit të ardhshëm.

Sipas Mirror, për të nënshkruar një kontratë të re, Salah kërkon që paga e tij të rritet nga 233,000 euro në javë (200,000 paund) në 583,000 euro (500,000 £), që do të rriste pagën e tij vjetore nga 11 në 28 milionë euro dhe ai ende nuk ka rënë dakord për vazhdimin e bashkëpunimit me Liverpoolit.

Liverpool duket se dalëngadalë po e humb durimin me Salah dhe në rast të një oferte të mirë janë gati ta shesin atë. Mediat e ishullit shkruajnë se Reali po vëzhgon me vëmendje zhvillimin e situatës dhe se do të përpiqet të shfrytëzojë rastin nëse do të krijohet dhe Liverpooli kërkojë 70 milionë euro për transferimin e egjiptianit.

Salah erdhi në Liverpool në vitin 2017 nga Roma dhe shënoi 127 gola në 206 paraqitje. Ai ka luajtur më parë për Fiorentinën, Chelsean, Baselin dhe Al Mokawloon.

Sezonin e kaluar, Salah shënoi 31 gola dhe shënoi 16 asistime në 51 paraqitje në të gjitha garat për Reds.

Kategoritë
Sport