Loja e ping-pongut mes Erdoganit dhe presidentit Aziz Joma vazhdoi në Kazakistan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka shijuar momente argëtuese me presidentin e Kazakistanit, Aziz Joma.

Gjatë takimit në Ankara pasa disa muajve, dy homologët luajtën ping-pong para kamerave dhe këtë lojë vazhduan edhe në takimin e sotëm në Kazakistan

Pas takimeve, drejtuesit e lehtësuan stresin e orarit të ngjeshur të punës duke luajtur sërish pingpong, si në Ankara.

Sheshe shumëngjyrëshe u pasqyruan në thjerrëzat nga ndeshja, në të cilën Presidenti mbajti raketën në një mënyrë unike.

Udhëheqësit u takuan më vonë në darkën zyrtare.

Darka në Pallatin Presidencial Akorda ishte e mbyllur për shtypin.

Kategoritë
BotaLajme