Loja në Ukrainë zgjati katër orë e gjysmë, skuadrat ikën në strehë pas sirenave

Katër orë e 27 minuta zgjati ndeshja e raundit të parë të kampionatit ukrainas ndërmjet Rukh nga Lviv dhe Metalist nga Kharkiv, për shkak të disa alarmeve për rrezik ajror.

Takimi, i cili filloi në orën 15:00 me orën lokale, u ndërpre në tre raste dhe përfundoi në orën 19:27.

Të dy skuadrat kaluan gjithsej 145 minuta në strehë, por fatmirësisht nuk pati asnjë rrezik real edhe pse u dëgjuan sirenat e sulmit ajror.

Në fund, Metalist fitoi me 2:1, por rezultati ishte në fund të fundit.
Qyteti i Lviv, i vendosur në Ukrainën perëndimore dhe shtëpia e shumë refugjatëve që nga fillimi i pushtimit rus më 24 shkurt, ka pësuar sulme të shumta ajrore në muajt e fundit dhe kampionati ukrainas vazhdoi para tribunave bosh të martën.

Kategoritë
Sport