Lojtari francez shpjegoi pse kishte veshur një zinxhir floriri në ndeshje, Deschamps ishte i zemëruar me të

Futbollisti francez Jules Koundé ka folur për zinxhirin e artë që ka mbajtur gjatë 1/16-tës së Kupës së Botës kundër Polonisë (3:1). Mbrojtësi i Tricolor, i cili e mërziti Didier Deschamps atë ditë, tha se e bëri këtë rastësisht.

Pasi e vunë re këtë, gjyqtarët e ndërprenë ndeshjen dhe i kërkuan Koundes të hiqte zinxhirin. E gjithë kjo mërziti trajnerin francez Didier Deschamps dhe stafin e trajnerëve.

Një javë pas këtij incidenti, Koundé doli në një konferencë për shtyp, dy ditë para gjysmëfinales kundër Marokut, dhe u pyet për zinxhirin.

“Vetëm një gabim. Kam harruar ta heq dhe e kam kuptuar shumë vonë, kjo është e gjitha”, u përgjigj mbrojtësi 24-vjeçar i Barcelonës.

Pas ndeshjes kundër Polonisë, Deschamps nuk e fshehu zemërimin e tij para mediave dhe kishte versionin e tij për atë që ndodhi.
“Nuk e di se çfarë ka veshur, por e di që është pak supersticioz në stërvitje, për më tepër i thashë: “Je me fat që nuk jam përballë, përndryshe… mendova se e mori. off, por me sa duket ai nuk e bëri dhe është faji ynë.” , tha Deschamps me një ton të zemëruar.

Si përkujtim, sipas rregullave, lojtarët nuk lejohen të mbajnë byzylykë apo gjerdan gjatë ndeshjeve.

Kategoritë
Sport