Lojtari i Borussia Dortmundit në korrik njoftoi se kishte kancer dhe tani i është rikthyer zyrtarisht futbollit

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Sebastian Haller është rikthyer në stërvitje dhe gati për t’u rikthyer në futboll pas operacionit dhe trajtimit për kancerin e testisit.

Menjëherë pasi mësoi lajmin e keq, ai u shtrua në spital dhe iu nënshtrua një operacioni dhe në fillim të dhjetorit iu bë një operacion tjetër, pas të cilit Haller u njoftua se së shpejti do të mund të fillonte stërvitjet e lehta.

“Kanë qenë gjashtë muaj të vështirë dhe jam i lumtur që jam me ekipin dhe jam në gjendje të luaj në këtë mot të mrekullueshëm”, tha Haller në bazën stërvitore në Marbella, Spanjë, pas së cilës ai vazhdoi:

“Unë nuk kam një kufi në mendjen time dhe të vetmit njerëz që mund të më japin një limit janë trajneri dhe stafi mjekësor”.

Haller ka lindur më 22 qershor 1994 dhe e filloi karrierën në Auxerre, pas së cilës luajti për Utrecht, Eintracht dhe West Ham. West Ham e pagoi atë 45 milionë euro në vitin 2019, por ai nuk u paraqit mirë në Premiership, kështu që më 8 janar 2021, ai nënshkroi për Ajax në një transferim prej 22.5 milionë euro.

Kategoritë
Sport