Lojtari i Chelsea spikat me tatuazhin: 4 numra në dukje të rastësishëm, por ajo ka një kuptim

Një tatuazh me kuptim. Ylli i Chelsea dhe Anglisë, Ben Chilwell ka disa tatuazhe që kanë një kuptim të veçantë.

Mbrojtësi ka shkruar numrat 1, 2, 3 dhe 5 pak poshtë gjurit të majtë. Tifozët u befasuan në fillim, por doli se ai ishte lojtari i 1235-të që luante për Anglinë.

Ben gjithashtu ka tatuazhuar fjalët “Halfway” në krahun e majtë. Ja çfarë tha ai vetë për këtë tatuazh: “Nuk je kurrë aty ku dëshiron të jesh. Ju jeni gjithmonë në gjysmë të rrugës”. Dhe ai shtoi me shaka: “Dhe është në gjysmë të rrugës në krahun tim”.

Ben duroi një sezon të vështirë, duke këputur ligamentet e kryqëzuara gjatë një ndeshjeje të Ligës së Kampionëve kundër Juventusit në nëntor. Tani, shtatë muaj më vonë, ai është plotësisht i shëndetshëm dhe gati për të luajtur. Ai dhe shokët e tij të skuadrës mbërritën në Amerikë për turneun parasezonal të klubit.

Kategoritë
Sport