Lojtari i Villarrealit ngriti padi kundër Valverdes pasi ai e nokautoi pas ndeshjes

Sulmuesi i Villarrealit, Álex Baena ka denoncuar në policinë spanjolle mesfushorin e Real Madridit, Federico Valverde, pasi ai e goditi me grusht në fytyrë pas ndeshjes mes dy skuadrave të shtunën, duke i shkaktuar lëndime të dukshme.

Informacioni u konfirmua nga Villarreal, dhe ata thonë se do ta mbështesin lojtarin e tyre deri në fund të procesit dhe se refuzojnë absolutisht çdo akt dhune.

“Një futbollist i Villarrealit ka pësuar dhunë kur po ecte drejt autobusit të ekipit dhe pas ndeshjes kundër Real Madridit në stadiumin Santiago Bernabeu. Përballë kësaj situate, lojtari vendosi të bëjë një ankesë të duhur kundër sulmuesit dhe Villarreali e dënon këtë akt. të dhunës dhe beson fort në versionin e lojtarit të tyre, të cilin do ta mbështesin gjatë gjithë këtij procesi”, thuhet në deklaratën e klubit.

Valverde mund të largohet pa penallti pasi eliminoi një lojtar të Villarrealit, duke njoftuar vdekjen
Ata shtojnë se Valverde dhe Baena kanë qenë në luftë që nga janari dhe ndeshja e Kupës së Mbretit, kur Baena u faullua nga Valverde në lojë dhe i tha: “Qaj tani kur djali yt nuk do të lindë”.

Lojtari i Villarreal më parë mohoi të gjitha historitë për komente të tilla të supozuara dhe Valverde përfundimisht pranoi fajin e tij.

Kujtojmë se Villarreali fitoi me rezultat 3:2.

Kategoritë
Sport