Lojtari më i dekoruar në historinë e futbollit akuzohet për sulm seksual në një klub nate

Futbollisti brazilian Dani Alves (39) është akuzuar për sulm seksual në një klub nate në Barcelonë, raporton gazeta spanjolle ABC.

Burimet e tyre bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në të gdhirë të së premtes dhe se vajza e mërzitur ka thirrur rojet e sigurisë.
Në raportin e policisë, ajo ka deklaruar se lojtari më i dekoruar në historinë e futbollit ka futur dorën në të brendshme dhe është përpjekur të mbrohet.

Megjithatë, ekipi ligjor i Dani Alves i mohoi këto akuza, duke thënë se braziliani ishte në atë klub nate për një kohë shumë të shkurtër dhe nuk kishte asnjë lidhje me ngjarjen.
Policia katalanase më në fund hapi një hetim pasi mori një raport për një sulm të dyshuar seksual.

Alves fitoi deri në 43 trofe në karrierën e tij, gjë që e bën atë futbollistin më trofetar ndonjëherë.

Ai luajti në Barcelonë nga viti 2008 deri në vitin 2016 dhe në sezonin 2021/22, dhe aktualisht është anëtar i UNAM-it meksikan.

Kategoritë
Sport