Lotët për fundin në stilin më të madh: Messi i përlotur u pushtua nga emocionet pas ndeshjes

I madhi Lionel Messi sot më në fund fitoi titullin e kampionit të botës, ndërsa pas ndeshjes u përlot dhe shfaqja e tij emocionale bëri xhiron e botës.

Messi shënoi dy gola në finalen e Kupës së Botës, më pas mori përgjegjësinë në penallti dhe në mënyrë rutinore ekzekutoi penalltinë e parë.

Argjentina doli më mirë në penallti dhe fitoi titullin e tretë të kampionatit botëror, e ndjekur nga një festë e madhe nga Gauchos. Nuk kalonte dot pa lot.

Lojtarët e Argjentinës që qanin festuan me përqafime dhe lotët e Lionel Messit bënë me shpejtësi xhiron e botës.
Arsyeja është se ai e përmbylli në mënyrë perfekte historinë e tij në kombëtaren e Argjentinës, por edhe në kampionatet botërore. Para fillimit të Botërorit në Katar, Messi bëri të ditur se kjo ishte gara e tij e fundit me fanellën e Argjentinës dhe e përmbylli në mënyrën më perfekte, me titullin kampion bote.

Më pas do të vijë shpërndarja e çmimeve për argjentinasit dhe më pas një festë e madhe që sigurisht do të zgjasë deri në orët e vona të natës, si në Katar ashtu edhe në të gjithë Argjentinën.

Kategoritë
Sport