Luftëtarët polakë të MMA-s u goditën me thikë në Beograd, mjekët po luftojnë për jetën e tyre

Përfaqësuesit polakë të MMA-së, Brajan Przysiwek (23) dhe Mikolaj Andrzejczak (20) janë sulmuar në Beograd, ku po mbahet Kampionati Botëror i MMA amatore.

Polakët janë sulmuar dhe goditur me thikë nga pesë huliganë në qendër të Beogradit natën e së martës në të mërkurë, raportojnë mediat serbe.

Przysiwek dhe Andrzejczak ishin ulur në park në cep të rrugëve Nemanjina dhe Sarajevska, pastaj erdhën te shkallët në Nemanjina përballë numrit 4, ku një grup prej pesë personash iu afruan dhe filluan të përleshen me ta.

Sipas informacioneve që vijnë nga kryeqyteti i Serbisë, jeta e Przysiwek është në rrezik për shkak të lëndimeve të rënda fizike pasi sulmuesit e kanë goditur me thikë në brinjë dhe aktualisht ndodhet i shtrirë në repartin e kirurgjisë.

Kolegja e tij përfaqësuese ka kaluar më mirë dhe nuk është në rrezik për jetën. Ai ka pësuar plagë me thikë në pjesën e kofshës së djathtë.

Kategoritë
Sport