Man City në garë për Declan Rice

Beteja për nënshkrimin e yllit të West Ham, Declan Rice po nxehet me Graeme Bailey që shpjegon për TEAMtalk pse Manchester City tani duhet të konsiderohet favorit për të nënshkruar me mesfushorin anglez.

Rice bëri debutimin e tij profesional me “Çekanët” në sezonin 2016/17 dhe tani është vendosur si një nga mesfushorët më të mirë të Premier League.

Me 39 paraqitje me Anglinë, ai është gjithashtu i rregullt në skuadrën e Tre Luanëve nën drejtimin e Gareth Southgate.

Sidoqoftë, marrëveshja e tij me West Ham do të skadojë në verën e vitit 2024 dhe e ardhmja e tij duket gjithnjë e më shumë larg stadiumit të Londrës.

Për këtë qëllim, vetë Rice pranon se dëshiron të testojë veten në një nivel më të lartë.

Dhe me pothuajse të gjithë shokët e tij të skuadrës “Tre Luanët” që luajnë futboll të rregullt në Ligën e Kampionëve, Rice me sa duket po kërkon një largim.

Kategoritë
LajmeSport