Manchester United në kërkim të një portieri, Emi Martinez gjetja perfekte

E gjithë kjo u arrit nga trajneri Xavi dhe tashmë klubi “blaugrana” janë gati t’i ofrojë një rinovim, por 34-vjeçari ka shtyrë gjithçka për në verë.

Pas shfaqjes së interesimit nga Bayern Munich, tashmë një ekip tjetër kërkon shërbimet e potierit “albiceleste”, Emiliano Martinez.

Sipas mediave, Manchester United është duke e ndjekur me vëmëndje situatën e Martinez, pasi në bazë të raportimeve, mësohet se portieri 30-vjeçar, pati një keqkutpim me trajnerin Unai Emery para Kupës së Botës dhe ekziston mundësia që ai t’i thotë lamtumirë Aston Villas e me “djajtë e kuq” në prapavijë gjithçka mund të bëhet më e thjeshtë për Martinez.

Kategoritë
LajmeSport