Mane nuk pranoi të këndonte këngë Krishtlindjesh me lojtarët e Bayernit, heshti dhe vetëm buzëqeshi

Futbollisti i Bayernit, Sadio Mane (30) njihet si një besimtar i madh që u përmbahet parimeve islame dhe për këtë asi senegalez nuk e këndoi këngën e Krishtlindjes me pjesën tjetër të skuadrës.

Senegalezi zgjodhi të mos bashkohej me shokët e tij të skuadrës në këngën e Krishtlindjes për shkak të bindjeve të tij fetare, dhe thjesht heshti dhe buzëqeshi, por megjithatë vendosi të tregojë respekt për ekipin duke u shfaqur në një foto grupi me kapelën e kuqe karakteristike të New Pushimet e vitit.

Mane njihet si një mysliman që abstenon nga alkooli, ndaj nuk ka dashur të bëjë birrë për foton e skuadrës së Bayernit më parë, ndonëse si në këtë rast është paraqitur në setin fotografik.

Mane humbi Botërorin në Katar për shkak të dëmtimit dhe pritet të mungojë për disa kohë.

Ai u transferua nga Liverpooli te Bayerni verën e kaluar në një transferim prej 32 milionë eurosh. Ai bëri gjithsej 23 paraqitje për bavarezët në të gjitha garat këtë sezon. Ai shënoi 11 gola dhe shtoi katër asistime.

Kategoritë
Sport