Maradona “shfaqet” sërish, fotoja bëhet virale në rrjetet sociale

Diego Armando Maradona është “shfaqur” sërish dhe fansat çmenden në rrjetet sociale, ku një foto e realizuar gjatë ndeshjes së së premtes së kaluar (10 qershor) mes Gimnasia La Plata (skuadër e së cilës Maradona ishte trajner nga viti 2019 deri në vdekjen e tij që ndodhi më 25 nëntor 2020) dhe Patronazhi.

Një imazh i postuar nga llogaria @MATIASRO, në të cilin shihet një burrë me një ngjashmëri të pabesueshme me ish-kapitenin e Argjentinës dhe Napolit.

Pak a shumë si ajo që ndodhi me rastin e finales së 1 qershorit mes Italisë dhe Argjentinës, kur në një foto tjetër shumë tifozë kishin parë Diegon në Wembley.

Kategoritë
Sport