Mbappe mori Këpucën e Artë

Sulmuesi francez Kylian Mbappe mori këpucën e artë gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve pas finales së Kupës së Botës. Ky çmim i jepet golashënuesit më të mirë të turneut.

Mbappe ka shënuar tetë gola në Katare 2022.

Shtojmë se Kylian Mbappe tashmë është bërë kampion bote në vitin 2018 në Rusi.

Kupa e ardhshme e Botës do të mbahet në vitin 2026. Turneu do të organizohet nga tre vende njëherësh SHBA, Kanada dhe Meksika.

Kategoritë
Sport