Mbappe nuk ka pushim, ai është rikthyer në stërvitje vetëm 64 orë pas finales

Sulmuesi francez Kylian Mbappe është rikthyer në stërvitjet e PSG-së më pak se tre ditë pas humbjes në finalen e Kupës së Botës.

Mbappe ishte një nga aktorët kryesorë në ndeshjen kryesore të së dielës kundër Argjentinës, pasi ai udhëhoqi rikthimin e Francës në kohën e rregullores me dy gola në 94 sekonda dhe më pas shënoi në kohën shtesë për një barazim 3-3.
Hat-triku i tij në Kupën e Botës ishte i pari në finale qëkur Sir Geoff Hurst gjithashtu shënoi një hat-trick për Anglinë në 1966 kundër Gjermanisë Perëndimore.

Mbappe e shndërroi ngushtë një penallti në gjuajtje, të cilën Franca e humbi pasi Emi Martinez priti gjuajtjen e Kingsley Coman dhe Aurelien Tchouameni humbi objektivin.

Në bazën stërvitore të PSG-së në Camp des Loges, Mbappe tha se po ndihej “më mirë, më mirë, më mirë”.
Ai pritet t’i bashkohet stërvitjeve me skuadrën sot, njoftoi klubi në rrjetet sociale.

Ka qenë një javë e ngarkuar për Mbappe pasi ai ishte i pranishëm në festimet franceze të argjendit në Place de la Concorde të hënën pas kthimit nga Katari.

24-vjeçari pritej të kishte pak pushim (përllogaritur të ishte rreth 10 ditë) përpara se të kthehej në aksionin e klubit.

Megjithatë, ai tashmë është kthyer dhe do të kërkojë të kapërcejë dhimbjen e tij në Kupën e Botës me një rikthim të hershëm te kampionët francezë.

PSG kthehet në aksion më 28 dhjetor kundër Strasburgut në Ligue 1.

Mbappe pritej të humbiste ndeshjen për shkak të pushimit pas Kupës së Botës, por tani duket se sulmuesi mund të paraqitet për skuadrën e Christophe Galiter pas shtatë ditësh.

Kategoritë
Sport