Mbappe refuzoi të fotografohej para logos së kompanisë që prodhon alkool

Kylian Mbappe, ylli i Kombëtares Franceze të Futbollit, largoi logon e markës së pijeve alkoolike nga platforma e pasme teksa pozonte para kamerave në një event në kuadër të Kampionatit Botëror

Sipas lajmeve në shtypin francez, Mbappe, i cili u përzgjodh tre herë si ylli i ndeshjes për shkak të performancës së tij në ndeshjet e Botërorit 2022 të luajtura në Katar, ka qenë para kamerës për “Njeriu i ndeshjes”. “të shtëna.

Lojtari i yllit refuzoi të pozonte para logos së markës së pijeve alkoolike nga sponsorët gjatë xhirimit dhe u hoq nga sfondi emri dhe logoja e kompanisë.

Në shtypin ndërkombëtar u tha se Mbappe e bëri këtë lëvizje për të mos nxitur alkoolin.

Mbappe u dënua gjithashtu për refuzimin për të folur me gazetarët në të njëjtën ngjarje. Ndërsa FIFA e gjobiti lojtarin francez me 10 mijë e 200 euro. Mbappe njoftoi se këtë shumë do ta paguante nga xhepi i tij.

Kategoritë
LajmeSport