Mbappe sapo përjetoi skenën më të çmendur të karrierës së tij: Humbi një penallti dy herë

Lojtarët e Paris Saint Germain vizitojnë sonte Montpellierin, ndërsa ylli mysafir Kylian Mbappe do ta kujtojë duelin për skenat e pabesueshme që nga fillimi i lojës.

Mund të thuhet me siguri se Mbappe përjetoi skenën më të çmendur të karrierës së tij.

Në minutën e 10-të u shënua një penallti për mysafirët. Mbappe mori drejtimin dhe u shpëtua nga portieri Benjamin Lecomte. Por ai ishte jashtë vijës, ndaj arbitri vendosi të përsëriste penalltinë.

Mbappe mori sërish përgjegjësinë dhe më pas portieri Lecomte e shpëtoi sërish goditjen e tij. Këtë herë ai e devijoi topin nga shtylla.

Kjo nuk ishte e gjitha. Përkundrazi, ndoshta pasoi dështimi më i madh në karrierën e Mbappes. Topi u hodh nga shtylla dhe mbi këmbën e tij, dhe megjithëse portieri ishte larg situatës për të shpëtuar goditjen e tij, sulmuesi brilant gjuajti mbi portë.

Kategoritë
Sport