“Mbretëresha do të vdesë më 7 shtator”, 10 vite më parë kishte paralajmëruar vdekjen e Elizabeth

Robert Smith, këngëtari kryesor i grupit të famshëm rock The Cure, videoja në të cilën  parashikoi pothuajse saktë datën e vdekjes së Elizabeth 10 vjet më parë, doli sërish në qendër të vëmendjes në rrjetet sociale.

Smith, i cili mori pjesë në Festivalin e Uraganit në Gjermani në vitin 2012, foli për familjen mbretërore gjatë një interviste atje. “Mbretëresha është më popullore se kurrë,” iu përgjigj Smith gazetarit:

“Mbretëresha do të vdesë më 7 shtator. Pastaj do të ketë një kryengritje të madhe dhe ata do të më bëjnë mbret.”

Mbretëresha Pasi Elizabeth vdiq më 8 shtator, një ditë më shumë se vlerësimi i Smith, video e intervistës u bë sërish virale në internet. Videoja e shpërndarë në TikTok arriti 1.3 milionë shikime në një kohë të shkurtër.

Përdoruesit që komentuan deklaruan se ishin të habitur nga parashikimi i Smith.

Kategoritë
BotaLajme