McGregor njoftoi “kthimin më të madh në historinë e sportit”

Superylli i UFC, Conor McGregor, ka lënë të kuptohet se është afër rikthimit në tetëkëndësh, pasi publikoi një video përmbledhje të disa prej momenteve të tij më të mira në MMA.

McGregor postoi një video në rrjetet sociale dhe në përshkrim deklaroi se ishte rikthimi më i madh në historinë e sportit. Nuk ka ende detaje për rikthimin e tij në tetëkëndësh, ndërsa së fundmi raportohet se irlandezi do të debutojë në Hollywood, më saktë në filmin aksion “Road House” përkrah Jake Gyllenhaal.

Kur Conor do t’i rikthehet luftimeve, nuk dihet ende, por disa luftëtarë tashmë janë spikatur si kundërshtarë të mundshëm. Charles Oliveira ka thënë hapur se do të preferonte të luftonte me McGregor për titullin vakant të peshave të lehta, por ai është çiftuar me yllin rus Islam Makhachev.
“Unë nuk e desha këtë luftë, të gjithë e dinë këtë. Doja një pagesë të madhe nga lufta e dytë (McGregor). Megjithatë, të gjithë e dinë që unë jam një punonjës i UFC-së dhe nuk mund të ikësh nga kjo. Ne u përpoqëm për të negociuar në çdo mënyrë”, tha Oliveira.

Dëshira për të luftuar McGregor ka shprehur edhe i madhi Michael Chandler, por ka pranuar se irlandezi ka fituar statusin që i lejon të zgjedhë me kë të luftojë.

“Unë jam serioz për të luftuar Conor. Do të jetë e vështirë të gjesh dikë që nuk mendon se jam një nga luftëtarët më emocionues në planet. Unë e kam vërtetuar këtë disa herë. Conor ka nevojë për një luftë të madhe për të tërhequr shikues dhe për të shitur pay-per-views. Ai meriton që ai të ketë opsione, ai është një ikonë e sporteve luftarake dhe një nga yjet më të mëdhenj në botë. Ai meriton të marrë vendimet e tij kur të dojë”, tha Chandler.

McGregor ka qenë jashtë tetëkëndëshit për një kohë të gjatë pasi theu këmbën në luftën e vitit 2021 me Dustin Poirier.

Kategoritë
Sport