Me 300 në orë me Lamborghini, përplaset në autostradë, makina digjet nga flakët (Video)

Një shoferi i ka dhënë gaz supermakinën e tij në autostradë me pothuajse treqind kilometra në orë dhe më pas përplaset fillimisht në parmakët e më pas duke prekur murin e rrugës.

Makina Lamborghini Huracán më pas ka marrë flakë dhe në pak dhjetëra sekonda është shkatërruar nga flakët, të cilat më pas janë shuar me ndërhyrjen e zjarrfikësve.

Dy personat në makinë kanë mbetur të padëmtuar pasi janë shpëtuar nga flakët, ndërsa 118 punonjësit e shëndetësisë, të mbërritur në vendngjarje.

Videoja, e xhiruar në një celular nga pasagjeri i ulur pranë shoferit, e cila u bë virale në të gjitha platformat sociale, dokumenton atë që ndodhi të dielën e kaluar në autostradë.

Pamjet tregojnë shpejtësinë që kalon 297 kilometra në orë pasi ka prekur 350, siç mund të dëgjohet në audion e bisedës mes dy pasagjerëve.

Për shkak të aksidentit të shkaktuar nga humbja e kontrollit të makinës, autostrada është mbyllur për qarkullimin mes dy pikave të pagesës së Avellino-s.

Kategoritë
BotaLajme