Me fjalën “Inshallah”, Haaland njoftoi debutimin e tij për Manchester Cityn në duelin ndaj Bayernit

Sulmuesi norvegjez Erling Haaland ka paralajmëruar debutimin e tij për Manchester Cityn në duelin ndaj Bayernit, i cili do të luhet natën e së shtunës në të dielë në orën 13:00.

Qytetarët mbrëmë zhvilluan ndeshjen e parë në përgatitje për sezonin e ardhshëm dhe fituan ndaj Club America nga Meksika me rezultat 2:1.

Skuadra e Guardiolës kaloi në epërsi në minutën e 30-të me golin e De Bruyne, Club America u rikthye me gol të Martinit në minutën e 43-të për 1:1, ndërsa për finalen 2:1, De Bruyne shënoi golin e dytë në këtë ndeshje. , në minutën e parë të pushimit, pjesë e parë.

Në pjesën e dytë, Guardiola u dha një shans lojtarëve të shumtë nga pankina, e në mesin e tyre nuk ishte Erling Haaland, i cili luajti të 90 minutat nga pankina për lojtarë rezervë. Duke qenë se sot ka ditëlindjen, klubi i ka dërguar një mesazh urimi në faqen zyrtare dhe pas falënderimit ka bërë të ditur se minutat e para për klubin e ri do t’i luajë kundër Bayernit.

“Faleminderit. Debutim kundër Bayern Inshallah”, ka shkruar Haaland në një përgjigje në Twitter.

Haaland luajti gjithsej 89 ndeshje për Borussia Dortmund, duke shënuar 86 gola dhe duke regjistruar 23 asistime. Edhe pse është vetëm 22 vjeç, ai tashmë ka shënuar gjithsej 135 gola me 36 asistime të regjistruara në karrierën e tij.
Norvegjezi iu bashkua rradhëve të kampionëve të Anglisë për 75 milionë euro.

Kategoritë
Sport