Media braziliane: Tite, nuk e latë Neymarin të gjuante. Gomar,ti je nje idiot

“NEYMAR ishte penalltisti i pestë. Penalltia e pestë është më e rëndësishmja, më e vështira për t’u ekzekutuar. Kushdo që e realizon, ka më shumë presion. Prandaj Neymar ishte ai që duhej ta ekzekutonte”, tha ai pas eliminimit tronditës. nga Kroacia në çerekfinale të Kupës së Botës dhe tani ish-trajneri brazilian Tite. Brazili kaloi në epërsi me golin e Neymar (105+1), dhe Bruno Petkoviç barazoi në minutën e 117-të.

Në gjuajtjen e penalltive, heroi i ndeshjes, Dominik Livakoviç, shpëtoi një goditje nga Rodrygo dhe Marquinhos goditi shtyllën, ndërsa Vlashiq, Orshiq, Majer dhe Modriç shënuan për Kroacinë. Brazili po shkon në shtëpi, lojtarët dhe tifozët janë në lot, Tite nuk është më trajner dhe mediat braziliane goditën rëndë trajnerin brazilian.

Sulme të dhunshme ndaj Tites

”Mbaroi! Ky është gabimi i Tites. Një turp i plotë. Djali i kurvës nuk e la Neymar të ekzekutonte penalltinë. Nuk e lave penalltinë më të mirë në botë të gjuante… Gomari”, tha ish-futbollisti brazilian Neto dhe vazhdoi:

”Ti je nje idiot. Turp për trajnerin. Trajneri më i keq në historinë e kombëtares braziliane të futbollit”, Neto hodhi një breshëri ofendimesh ndaj ish-trajnerit.

Mediat e kritikuan për vendosjen e Eder Militaon në pozicionin e mbrojtësit të djathtë që në minutën e parë në ndeshjen e sotme.

“Ne duhet të fajësojmë Tite për këtë siklet. Së pari, ai thirri mbrojtësit që nuk i beson, si Dani Alves. Sot, megjithatë, bëri një gjë edhe më të çmendur, vendosi në të majtë mbrojtësin e djathtë Danilo dhe për sheqer në fund e futi Militaon në një pozicion që nuk luan fare”, shkruan Uol sport.

Kategoritë
Sport