Media ruse: Në Turqi nisën negociatat sekrete mes SHBA-së dhe Rusisë

Kremlini tha të hënën se nuk mund të konfirmonte dhe as mohonte raportet se zyrtarët rusë dhe amerikanë kishin filluar bisedimet në kryeqytetin turk, Ankara.

Gazeta ruse Kommersant raportoi se delegacionet nga të dy vendet u takuan në kryeqytetin turk të hënën, duke cituar burimet e saj.

Sergei Naryshkin, kreu i agjencisë ruse të inteligjencës së jashtme SVR, thuhet se është pjesë e delegacionit rus, raportoi Kommersant.

Nuk dihet se çfarë është diskutuar në këtë takim të paparalajmëruar.

Zëdhënësi i presidentit rus, Dmitry Peskov, tha se nuk mund të konfirmojë dhe as mohojë informacionin për bisedimet në Ankara.

Kategoritë
BotaLajme