Media spanjolle: Pique e tradhtoi edhe të dashurën e tij të re me avokaten Julia Puig

Pasi Shakira së fundmi i kushtoi një këngë të tretë ndarjes me Pique, duket se futbollisti nuk ka në plan të qetësohet. Madje, mediat spanjolle shkruajnë se ai së fundmi ka tradhtuar të dashurën e tij të re, Clara Chia Marta.

Mesa duket, Klara ka dalë nga shtëpia e Piqes pak ditë më parë dhe ka shkuar të jetojë me prindërit e saj.

Edhe pse u shkrua që në fillim se ajo e bëri këtë sepse pësoi ofendime dhe presione të mëdha pasi Shakira i thirri emrat e saj në këngë dhe donte pak privatësi, duket se nuk është aspak kështu.

Mediat spanjolle shkruajnë se futbollisti e tradhtoi Klarën me avokaten e re Julia Puig, e cila punonte në skuadrën e Piques gjatë ndarjes me Shakirën.

Përveç kësaj, Julia është edhe kushërira e Riqui Puig, ish-shokut të skuadrës së Pique në Barcelonë.

Historia bëri jehonë në publik dhe Julija mbylli menjëherë profilin e saj në Instagram.

Clara dhe Pique nuk janë parë bashkë në publik prej javësh.

Kategoritë
Sport