Mediat senegaleze zbulojnë se çfarë i tha Sane Manes para se të ‘nokautohej’

Sadio Mane u gjobit pasi goditi me grusht shokun e skuadrës Leroy Sane në dhomën e zhveshjes pas humbjes 3-0 ndaj Manchester City në çerekfinale të Champions League dhe duket se ndërkombëtari gjerman ka qenë ai që ka nisur konfliktin.

Gazeta senegaleze Taggat publikoi informacione të reja, duke pretenduar se Mane ishte mërzitur nga mënyra se si i foli Sane në fushë, e cila u pasua nga një përballje në dhomën e zhveshjes.

Në minutën e 83-të të takimit, dyshja u debatuan në fushë pasi Mane nuk ia kaloi topin Sanes. Sane ishte indinjuar me shokun e tij të skuadrës dhe një debat i ashpër shpërtheu në fushë.

Nuk mbaroi me kaq. Bild raporton se në dhomën e zhveshjes, Mane filloi menjëherë të indinjojë mënyrën se si shoku i skuadrës iu drejtua në fushë.
“Kurvë e zezë”, thuhet se i ka thënë Sane Mane-s ndryshe paqësore, pas së cilës ish-lojtari i Liverpool-it e goditi me grusht në gojë.

Për të qetësuar gjërat, Sane u nxor më pas nga dhoma e zhveshjes, ndërsa Mane ruhej nga pjesa tjetër e shokëve të skuadrës, që gjërat të mos dilnin jashtë kontrollit.

Bayern dëshironte ta zgjidhte këtë konflikt brenda vendit përpara se ky informacion të zbulohej nga media si Bild dhe Sky.

Në fund Mane u pezullua deri në një njoftim të dytë, por e ardhmja e tij në klub nuk është aspak në rrezik. Thomas Tuchel po llogarit tek ai edhe sezonin e ardhshëm, pohon Taggat.

Kategoritë
Sport