Melania kritikohet ashpër për veprimin e fundit

Melania Trump po nxjerr në ankand një kapele të nënshkruar nga ajo dhe oferta fillon nga 250,000 dollarë. Është e paqartë se çfarë planifikon të bëjë me paratë ish-Zonja e Parë, por në faqen e saj të internetit deklarohet se vetëm një “pjesë e të ardhurave” do të shkojnë për bamirësi.

Lajmi nuk është pritur aspak mirë në publik, pasi i ka bërë të gjithë të mendojnë nëse Melania, e cila është e martuar me miliarderin Donald Trump, mund të ketë vërtet nevojë për ato para.

Kapela është kapela e bardhë, me strehë të gjerë, që ajo mbajti në prill të vitit 2018 për një vizitë shtetërore të presidentit francez Emmanuel Macron në Shtëpinë e Bardhë. Ajo u krijua nga stilisti personal i 51-vjeçares, Hervé Pierre, për t’iu përshtatur kostumit të bardhë të koleksionit Michael Kors që ajo kishte veshur për këtë rast.

Melania Trump është akuzuar për thyerje të traditës dhe respektit për rolin e saj të mëparshëm për përfitime personale.

“[Shitja e kapelës së saj] i jep besim nocionit se Trumpët ishin gjithmonë të paturpshëm për të fituar para dhe se Melania vazhdon të vërtetojë se ajo është një Trump.”Ajo po i referohej shkrimit ‘Nuk më intereson vërtet. Po ju?’ në  xhaketën që ish-Zonja e Parë kishte veshur gjatë një udhëtimi të qershorit 2018 në Teksas për të vizituar objektet që mbanin familjet e paraburgosura që kishin kaluar në SHBA.

Kategoritë
BotaLajme