Mërgimtarët drejt Kosovës, kaq janë pritjet në Merdare dhe tek Dheu i Bardhë

Tash kur mërgimtarët janë nisur drejt Kosovës, pikat kufitare janë të ngarkuara me kolona.

Edhe sot pritjet të gjatë janë tek pika kufitare Dheu i Bardhë deri në 1 orë, derisa në Merdarë pritjet janë deri në 30 min.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar pritjet për të dalë nga Kosova në Merdarë janë mbi një orë.

Kategoritë
LajmeVendi