Messi e festoi Vitin e Ri në mënyrë të rastësishme, duke shkaktuar një ortek komentesh me zgjedhjen e tij të veshjeve

Futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi, ka festuar Vitin e Ri me familjen e tij dhe stili i tij ka tërhequr vëmendje të veçantë në fotot që ka publikuar.

Messi është shfaqur në një variant pak më casual dhe kombinime të bukura ngjyrash dhe siç pritej pasuan shumë komente humoristike në llogarinë e tij.

“Ai theu modën”, “Po huazoj rroba për natën e ndërrimit të viteve. Çfarë shembulli përulësie dhe thjeshtësie, si të tilla rrallë shihen”, “Kush është kampion vishet si të dojë. Edhe rrobat ju falim. për xhuxhët”, janë vetëm disa nga komentet.

Kujtojmë, Argjentina fitoi titullin e kampionit të botës në krahët e Messit për herë të parë pas 36 vitesh dhe në finale mundi Francën pas një gjuajtjeje më të mirë të penalltive.
Sipas mediave të njohura, Messi ka arritur një marrëveshje parimore për vazhdimin e kontratës me Paris Saint-Germain, e cila skadon papritmas.

Kategoritë
Sport