Messi e përmbushi premtimin ndaj një lojtari që nuk luajti asnjë minutë në Kupën e Botës

Lojtari i Kombëtares Australiane, Cammy Devlin (24) nuk luajti asnjë minutë në Kupën e Botës, por u largua nga Katari me një nga çmimet më të mëdha pasi ndërroi fanellat me Argjentinasin Lionel Messi.

Shkëmbimi u zhvillua pas ndeshjes së tyre të 1/16-tës në të cilën lojtari skocez Hearts ishte në stol.

Argjentina fitoi 2:1 dhe kapiteni i tyre Messi shënoi gol në ndeshjen e tij të 1000-të.

“Unë hyra në fushë dhe fillimisht i ngushëllova të gjithë djemtë dhe më pas i shtrëngova dorën Messit. Askush nuk tha asgjë kështu që thjesht provova fatin dhe ai tha, “Shihemi atje”. Dhe kështu ndodhi,” u tha Devlin gazetarëve në. Aeroporti i Sidneit pas kthimit nga Katari.
Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon një Messi pa fanellë duke i dorëzuar fanellën e tij Devlin.

“Doja që një nga lojtarët e tjerë të merrte shansin i pari, por askush nuk e mori, kështu që mendova pse jo? Nuk e di nëse fanella ime do të jetë në murin e tij në shtëpi apo ndoshta është ende në dysheme në atë dhomë të zhveshjes. , por nuk jam nervoz, u habita që më mori edhe fanellën”, tha Devlin.

Kategoritë
Sport