Messi merr ofertë milionëshe për pelerinën që kishte veshur në Katar

Një shtetas nga Omani në një mesazh të publikuar në rrjetet sociale. ka ofruar 1 milion dollarë për veshjen tradicionale të Katarit të quajtur “Bisht”, e cila ishte veshur për Messin në finalen e Botërorit.

Argjentina fitoi Kupën e Botës FIFA 2022, të organizuar nga Katari, në finale, e cila përfundoi 2-2 në kohën e rregullt dhe 3-3 në kohën shtesë, duke mundur Francën në penallti.

Në fund të ndeshjes, kapiteni Lionel Messi, i cili u ngjit në podium për të marrë trofeun, ishte veshur me një fustan tradicional të quajtur “Bisht” nga Emiri i Katarit.Një shtetas nga Omani ka ofruar 1 milion dollarë për veshjen tradicionale të Katarit të quajtur “Bisht”, e cila ishte veshur për Messin në finalen e Botërorit, në një mesazh të publikuar në rrjetet sociale.

Ahmed Saif Al Barwani, i cili dërgoi një mesazh duke etiketuar Lionel Messin nga të gjitha llogaritë e tij në rrjetet sociale, tha: “Miku im Messi, urime për fitimin e Kupës së Botës. Unë u mahnita kur Princi Tamim Bin Hamad të veshi me këtë veshje, e cila është simboli i bujarisë dhe i mençurisë. Unë po ju ofroj një milion dollarë për të më dhënë këtë veshje.” ai përdori fjalët e tij.

Kategoritë
LajmeSport